Kudret Zeytinyağları bir aile şirketi olarak nesilden nesile faaliyet göstermektedir. 1940’lı yıllarda İstanbul Haydarpaşa Lisesinde eğitim gören Hüseyin Kadri Ergenç, eğitiminin yanında ticari faaliyettede bulunarak firmanın temelini atmıştır.

Havran doğumlu olan Hüseyin Kadri bir yandan eğitimini sürdürürken bir yandan da dünyanın en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği Edremit Körfezi zeytin ve zeytinyağlarını İstanbul’da pazarlamaya başlamıştır.

Ürünlerini markasız olarak pazarlayan Hüseyin Kadri 1972 yılında bayrağı Halil Ergenç’e devretmiştir. Amcasından aldığı iş ahlakı ve tecrübesiyle faaliyetine devam eden Halil Ergenç Türk Patent Entstitüsünün devreye girmesiyle “güç, kuvvet” anlamına gelen KUDRET ismini tescilleştirerek pazar ağını tüm Türkiye’ye yaymıştır.

2006 yılında İktisadi ve İdari Bilimler fakültesini bitiren Hasan Ergenç gelişen günümüz teknolojisi ve yenilikleri ile ailesinden aldığı bilgi birikimini birleştirerek görevine devam eden Hasan Ergenç, kendisinden sonra gelecek nesillere bayrağı en üst seviyede devretmeyi hedeflemektedir.

lazy